Rodzaje rat – kredyt samochodowy

Posted by admin on Wed, Apr 18 2018 12:58:12

Większości nam wydawać by się mogło, że zaciągnięcie kredytu jest nie lada trudnym wyzwaniem i często tez boimy się go podjąć. Jednak po zweryfikowaniu szczegółów każdej konkretnej oferty może okazać się , że znalezienie odpowiedniego i bezpiecznego kredytu nie będzie wcale takim ciężkim wyzwaniem i nie będzie stanowiło problemu. Jeżeli jednak nie mamy czasu na to aby zapoznać się z ofertami banku bądź też uważamy że nie znamy się na tym zawsze możemy skorzystać z porównywa rek, kalkulatorów bądź też różnego rodzaju rankingów internetowych które z pewnością ułatwią nam to zadanie. Wówczas okaże się że zaciągnięcie kredytu nie jest wcale takim trudnym zadaniem i co więcej kredyt samochodowy jest jednym z najtańszych kredytów jakie mamy dostępne na polskim rynku.

Rodzaje rat

Zaciągnięcie dużego zobowiązania zawsze wiąże się ze strachem i pewnym ryzykiem oraz obawa czy będziemy w stanie spłacać go przez cały okres regularnie. Kredyt też zawsze wiąże się z dodatkowymi kosztami. W związku z tym warto zadać sobie pytanie na jakie wydatki nas stać i jak wygląda stan naszego domowego budżetu. Może się okazać że bank chcąc udzielić nam kredytu samochodowego zaproponuje nam kilka sposobów rozliczeń.

Raty równe lub malejące

To rozliczenie zaliczane jest do najpopularniejszych. To my mamy prawo zadecydować czy chcemy spłacać raty w takiej samej wysokości co miesiąc, czy też wolimy spłacać na początku duże raty a następnie coraz mniejsze. Taki system spłacania zadłużenia posiada większość instytucji bankowych, w wielu też ten system jest jedynym do wyboru.

Jedna rata

Ten rodzaj spłaty zadłużenia spotykamy bardzo rzadko. Nie jest to rozwiązanie preferowane tez przez banki komercyjne, tylko przez placówki które są związane z konkretnym salonem samochodowym. Jeżeli zdecydujemy się już na tą formę spłaty swojego zadłużenia musimy liczyć się z wysokim wkładem własnym, który może sięgać nawet połowie kredytu. Po określonym w umowie czasie spłacamy następną część czyli tą jedyna ratę. W tym wypadku spotkamy się ze zdecydowanie niższym oprocentowaniem.

Kredyt balonowy

Zaletą tego systemu jest przede wszystkim to, że ni potrzebujemy wkładu własnego i raty miesięczne z pewnością nie zrujnują naszego domowego budżetu. Ale w tym wypadku ostatnia rata może sięgnąć nawet 20 proc. całości zadłużenia.

Po zweryfikowaniu wszystkich informacji dotyczących kredytu samochodowego raczej nie będzie dla as większym problemem. Warto jednak sięgać po te najbardziej aktualne oferty ponieważ polski rynek finansowy jest bardzo dynamiczny i warunki ofert mogą zmieniać się w bardzo krótkim czasie.