Przed zaciągnięciem kredytu na dom

Posted by admin on Wed, Jun 28 2017 09:40:00

Znalezienie właściwej pożyczki hipotecznej przy zakupie domu może być bardzo trudne i frustrujące. Szczególnie, jeśli po raz pierwszy zaciągasz pożyczkę. Zakup domu i zaciągnięcie kredytu hipotecznego na dom jest dużym krokiem, ponieważ wiąże się z dużym ryzykiem. Prawdopodobnie nie wiesz, co robić i dokąd pójść. Nie pozwól innym osobom wykorzystywać twojej ignorancji. Poświęć trochę czasu na naukę wszystkiego, co warto wiedzieć o kredytach hipotecznych.

Pierwszym krokiem, jaki musisz podjąć, jest znalezienie firm oferujących pożyczki hipoteczne. Możesz robić badania w internecie lub osobiście porozmawiać z osobami, które są specjalistami w tej dziedzinie. Sprawdź nie tylko trzy, ale więcej niż sześć firm kredytowych i staraj się uzyskać szacunki lub cenniki z każdej firmy, aby móc porównać. Następnie, gdy się z tym zapoznasz, każda firma zapyta o twoje stopy procentowe zarówno w stałych, jak i regulowanych opłatach i usługach. Dzięki wszystkim potrzebnym informacjom można teraz porównać jedną firmę z drugą. Wtedy łatwiej będzie Ci decydować.

Nigdy nie pozwól firmie zachęcać do popełnienia oszustwa, twierdząc, że pożyczka jest przeznaczona na cele biznesowe, gdy w rzeczywistości jest przeznaczona do użytku osobistego, rodzinnego lub domowego. Kredyt, który jest oparty na złej informacji, nigdy nie będzie pomyślny.

Musisz wszystko poznać i zrozumieć wszystko o co chodzi w pożyczce, którą zabierasz. Musisz wiedzieć, dlaczego płacisz i poznać różne opłaty, za które płacisz. Każdy szczegół kredytu powinien być zrozumiany przez Ciebie.

Uważaj na kary przedpłatowe. Kary przedpłatowe są poniesione w momencie dokonywania zaliczek na pożyczki. Firma zobowiązuje cię do zapłaty firmy pożyczającej za 6 miesięcy odsetek, którą zapłaciłeś z wyprzedzeniem. Więc na dłuższą metę wciąż musiałeś zapłacić odsetki, nawet jeśli dokonałeś zaliczki na pożyczkę.

Należy unikać wszelkiego finansowania pożyczkami rzeczowymi. Tego rodzaju pożyczki zawierają kombinacje krótkoterminowych, wysokich stawek z góry, wysokich stawek, płatności z tytułu wygórowanych opóźnień w płatnościach i kary za przedpłaty. Wszystko to może połknąć cały twój kapitał i zepsuć sytuację finansową.

Sprawdź wszystko i szczegóły przed podpisaniem umowy. Powinieneś wiedzieć, co każdy akapit mówi. Idź do instytucji kredytowych, które oferują najlepszą ofertę i do takiej, w której czujesz się najbardziej komfortowo. Dowiedz się, jakie jest Twoje sprawozdanie kredytowe i sprawdź, czy nie ma błędów w raporcie. Dobra ocena kredytu pomaga we wczesnym zatwierdzeniu kredytu.