Kredyt konsolidacyjny – poznaj liczne zalety i małe wady

Posted by admin on Wed, Dec 30 2020 09:35:57

Program konsolidacji zadłużenia to świetna opcja dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na nadążanie za miesięcznymi płatnościami. Pozwoli ci to popracować nad spłatą długów i w odzyskaniu kontroli nad swoim życiem finansowym. Przyjrzyjmy się niektórym korzyściom z przystąpienia do programu konsolidacji zadłużenia.

Zmniejsz miesięczne spłaty zadłużenia

W zależności od Twojej sytuacji finansowej i wysokości zadłużenia, możesz zauważyć redukcję nawet o 50%. Wspaniałą wiadomością jest to, że zmniejszenie odsetek oznacza, że więcej pieniędzy zostanie przeznaczonych na spłatę kapitału, a nie w poczet narastających odsetek.

Jedna łatwa i niedroga płatność

Kolejną zaletą programu konsolidacji zadłużenia jest to, że musisz się martwić tylko o dokonanie jednej miesięcznej płatności. Dokonasz płatności na rzecz doradcy kredytowego, z którym pracujesz, a on odpowiednio rozdzieli pieniądze.

Niektóre kary i opłaty są uchylane

Po zarejestrowaniu się w programie konsolidacji zadłużenia doradca kredytowy przejmuje kontrolę nad Twoim długiem i negocjuje z wierzycielami w Twoim imieniu. Twój doradca może być w stanie usunąć pewne kary, obniżyć opłaty lub znieść opłaty. Może się zdarzyć, że trzeba będzie uiścić pewne opłaty bez względu na wszystko, ale zatrudnienie profesjonalisty, który pomoże Ci uzyskać najlepszą możliwą ofertę, nigdy nie zaszkodzi.

Dług jest spłacany szybciej

Gdy doradca kredytowy negocjuje z wierzycielami, otrzymasz kwotę, którą co miesiąc musisz zapłacić doradcy na czas. Ta płatność będzie prawdopodobnie mniejsza niż ta, do której przywykłeś, ale nie oznacza to, że masz więcej czasu na spłatę długów. Twój doradca raczej ciężko pracuje, aby skonsolidować Twoje długi i uzyskać dla Ciebie obniżkę opłat i odsetek, co w zamian pozwoli Ci przeznaczać więcej pieniędzy na spłatę kwoty głównej długu zamiast odsetek, które narosły.

Unikniesz negatywnych informacji w historii kredytowej

Jedną z najlepszych części programu konsolidacji zadłużenia jest uniknięcie poważniejszych problemów finansowych, takich jak bankructwo. Bankructwo jest często najlepszym wyborem dla niektórych osób, ale jeśli można go uniknąć, to powinno się to zrobić. Dzięki programowi konsolidacji zadłużenia nadal spłacasz w całości swoje niezabezpieczone długi, co oznacza, że ​​Twoja historia kredytowa nie będzie musiała cierpieć z powodu faktu bankructwa.

Wady programu typu kredyt konsolidacyjny

Jak wszystko w życiu, również kredyt konsolidacyjny ma swoje zalety i wady. Program konsolidacji zadłużenia nie jest wyjątkiem. Dlatego ważne jest, aby zrozumieć, czym jest konsolidacja zadłużenia i czy jest to właściwy wybór w Twojej sytuacji. Program konsolidacji zadłużenia jest dobrowolny i dlatego nie jest prawnie wiążący, co oznacza, że Twoi wierzyciele mogą w każdej chwili zrezygnować. Nie będziesz mieć żadnej ochrony przed wierzycielami, a oni nadal mogą wysłać do Ciebie agencje windykacyjne.