Kiedy warto pomyśleć o kredycie

Posted by admin on Tue, Feb 14 2017 11:04:00

Kredyt gotówkowy jest chyba najpopularniejszy i najczęściej z niego korzystamy. Jednak decydując się na jego zaciągnięcie powinniśmy dokładnie przemyśleć cel na jaki chcemy go przeznaczyć. Zakup który chcemy sfinansować z tych pieniędzy powinien być jak najbardziej przemyślany powinien być tez ważną dla nas inwestycją. Czasami jednak decydujemy się na wzięcie kredytu również po to by wydać pozyskane środki na bieżące wydatki lub tez załatać dziurę w domowym budżecie.

Na co przeznaczyć kredyt gotówkowy

Każdy z nas zapewne nie jednokrotnie potrzebował gotówki i zastanawiał się nad pójściem do banku i zaciągnięciu kredytu. Jednak przed podjęciem takiej decyzji warto przemyśleć ją raz jeszcze, bo może się okazać że zaciągnięcie kredytu nie musi być wcale jedynym i najlepszym rozwiązaniem. Zawsze przed zaciągnięciem kredytu powinniśmy pamiętać o tym, że odsetki z zaciągniętego przez nas kredytu to jedno z podstawowych źródeł utrzymania każdego banku. I kupując kredyt spłacamy dużo więcej niż otrzymamy. Oczywiście jednak ta kwestia nie powinna nas odstraszać, bo wzięcie kredytu nie zawsze jest złym rozwiązaniem. Jednak najlepiej zaciągać go na zrealizowanie naprawdę ważnych dla nas inwestycji.

Korzystając tylko z własnych środków finansowych wiele inwestycji jak np. budowa domu czy kupno mieszkania moglibyśmy zrealizować dopiero za kilka długich lat. Lata oszczędzania i zbierania potrzebnej sumy pieniędzy mogły by się okazać nawet dłuższe niż początkowo się tego spodziewaliśmy , co więcej mogłoby dojść do tego, że inwestycja na którą tak odkładaliśmy nie będzie nam już tak bardzo potrzebna. Ponieważ dom z ogrodem czy też większe mieszkanie zazwyczaj potrzebne jest młodym małżeństwom które zakładają rodzinę, później taki dom czy mieszkanie

będzie już dla nas za duże. Dlatego też jeżeli w wieku między 30 a 40 rokiem życia nie uda nam się zgromadzić odpowiednich środków, a mamy stałe źródło dochodów powinniśmy zdecydować się na zaciągniecie kredytu w celu zrealizowania swoich marzeń.

Kredyt na działalność gospodarczą

Zaciągnięcie kredytu gotówkowego może być tez uzasadnione jeżeli chcemy rozpocząć działalność gospodarcza. Jeżeli nie mamy odpowiednich własnych środków możemy zdecydować się na kredyt bo w przeciwnym wypadku ominie nas szansa na lepszą przyszłość całej rodziny, a przy tym też pomnożenie swoich oszczędności.

Pamiętajmy że zaciągając kredyt musimy go spłacać więc dokładnie przeanalizujmy nasz domowy budżet i upewnijmy się że będzie nas na to stać. I jeżeli zdecydujemy się na kredyt przeznaczmy go na istotna inwestycje, a nie na bieżące wydatki.