Co trzeba wiedzieć o kredycie gotówkowym.

Posted by admin on Fri, May 29 2015 10:15:00

Przed podpisaniem każdej umowy trzeba sprawdzić wszelkie niejasności. Przede wszystkim dokładnie przeczytać umowę. Czytanie dokumentów bankowych wcale nie jest prosta sprawą. Jednak nie należy się tym zrażać i dać sobie czas na spokojne przeczytanie dokumentów. Każda niejasność najlepiej wyjaśnić zawczasu, tak żeby mnie było problemów w przyszłości związanych z tym, że źle zrozumieliśmy informacje zawarte w dokumencie. Obecnie wnioski o kredyt gotówkowy składamy nie tylko i wyłącznie w banku, taki wniosek można tez złożyć za pośrednictwem bankowej strony elektronicznej. Podpisanie umowy zawartej na odległość odbywa się albo elektronicznie, albo realnie – kurier przywozi niezbędne dokumenty do podpisu. Wniosek kredytowy można też złożyć za pośrednictwem infolinii bankowej, pomocne są wtedy także porównywarki internetowe, sprawdź więc ranking kredytów gotówkowych dostępny na 17bankow.com.

Każdy bank zanim zdecyduje o przyznaniu kredytu gotówkowego sprawdzi nasza zdolność kredytową. Co to jest ta zdolność kredytowa? Zdolność kredytowa jest to inaczej mówiąc zdolność do spłacenia zaciągniętego kredytu. Po przeliczeniu dochodów, wydatków na opłaty, wydatków na tak zwane „życie” na Twoim koncie miesięcznie musi pozostać taka kwota, abyś mógł bez problemów spłacić ratę kredytową. W celu sprawdzenia wiarygodności finansowej bank wysyła zapytanie do BIK, czyli Biura Informacji Kredytowej. W BIK zgromadzone są wszystkie informacje dotyczące wcześniejszych zobowiązań. Bank na podstawie zebranych danych ustala wiarygodność finansową. Każdy kredyt obciążony jest ryzykiem zadaniem doradców klienta w banku jest udzielać kredytu takim osobom u których występuje małe ryzyko, ze kredyt nie zostanie spłacony. Zdolność kredytową można poprawić chociażby przez takie czynności jak zamknięcie linii kredytowej, zlikwidowanie karty kredytowej, wydłużenie okresu na jaki chcemy wsiąść kredyt, kredyt wzięty wspólnie z inna osobą. Dal każdego banku bardzo ważna kwestia jest nasz historia kredytowa. Jeśli wcześniej posiadaliśmy jakieś kredyty które regularnie bez zwłoki spłacaliśmy to stajemy się bardziej wiarygodni dla banku.

Dla wielu z nas kredyty gotówkowe są jedyną możliwością, aby zrealizować zadania, które wymagają większej ilości gotówki. Są pilne sprawy takie jak, na przykład wymiana pieca centralnego ogrzewania nie mogą one czekać na chwilę kiedy uzbieramy odpowiednią ilość gotówki. Dzięki gotówce z kredytu gotówkowego możemy także poczynić inne inwestycje dzięki którym ułatwimy sobie codzienne funkcjonowanie. Można by powiedzieć ile ludzi tyle spraw i tyle powodów, aby zaciągnąć kredyt gotówkowy. Jeśli posiadamy odpowiednio wysokie dochody gwarantujące, że raty kredytu będą regularnie i terminowo spłacane to nie ma żadnego powodu, aby nie korzystać z tego produktu bankowego. Na rynku jest wiele ofert na kredyty bankowe o dobrych warunkach. Wystarczy tyko odpowiednio poszukać , po interesować się zagadnieniem, policzyć , skorzystać z internetowych wyszukiwarek kredytowych. I na koniec porównać wszelkie wiadomości jakie uzyskaliśmy czyli poddać je szczegółowej analizie.