Co to jest kredyt gotówkowy na PIT?

Posted by admin on Fri, Nov 14 2014 07:46:00

Zacznę od tego jakim rodzajem dokumentu ten potocznie nazywany p-item. Pit to coroczne zeznanie podatkowe o dochodach osiągniętych w roku ubiegłym składane do Urzędu Skarbowego. Dla klientów starających się o kredyt gotówkowy dużym ułatwieniem jest możliwość jego otrzymania na podstawie zeznania podatkowego. Kredyt gotówkowy na Pit charakteryzuje się bardzo szybką procedurą, dlatego ten rodzaj kredytu gotówkowego cieszy coraz większą popularnością wśród osób ubiegających się o kredyt.


Aby uzyskać kredyt gotówkowy na Pit wystarczy dowód osobisty, oraz oczywiście sam Pit. Zeznania podatkowe brane pod uwagę przy udzielaniu tego typu kredytu gotówkowego to: Pit 11-który otrzymujemy od pracodawcy, gdy sami rozliczamy się z Urzędem Skarbowym, Pit-40 – jeśli to płatnik rozlicza nasze dochody w Urzędzie Skarbowym , oraz Pit-40A- gdy jesteśmy emerytem bądź rencistą. Kredyty gotówkowe na Pit pojawiają się sezonowo w okresie składania zeznań podatkowych. Kredyt gotówkowy jest zwykłym kredytem gotówkowy tylko na uproszczonych zasadach. Jest to dobre rozwiązanie w przypadku, gdy trudno jest w szybkim czasie uzyskać zaświadczenie o dochodach. Kredyt gotówkowy na Pit jest stosunkowo młodym produktem bankowym. Coraz więcej osób docenia szybka procedurę jego przyznawania. Oferty banków udzielających kredytów gotówkowych na tej zasadzie różnią się wysokością oprocentowania, wysokością prowizji. Kredyty na Pit mają ograniczony czas trwania i nie należy zbytnio zwlekać z podjęciem decyzji, bo może się okazać , że już tego rodzaju kredytu banki nie mają w swojej ofercie. Ubiegając się o tego rodzaju kredyt wystarczy zgłosić poprzez stronę internetową banku, bądź też telefonicznie. W takim przypadku wstępną decyzję będziemy mieli już przed faktyczną wizytą w banku.

Podsumowując możemy powiedzieć, że oferta kredytu udzielanego na podstawie rocznego zeznania podatkowego jest atrakcyjną propozycja zarówno dla kredytobiorców jak też dla instytucji bankowych udzielających kredytów. Można to sprawdzić na ekredytowymarket.pl tanie kredyty gotówkowe – ranking. Dzięki temu banki ograniczają swoje wydatki, które musiałyby ponieść na sprawdzanie zdolności kredytowej swoich klientów, a klienci nie musza przechodzić długotrwałych procedur udzielania kredytu gotówkowego.